O nás

Motocyklová Asociace ČR, o.s. byla založena v roce 2006, jako občanské sdružení s působností národní organizace s tímto posláním: ,,Být reprezentantem všech motocyklistů v ČR, propagovat, hájit a prosazovat práva a zájmy všech uživatelů jednostopých vozidel“.

S cílem působit celkově ve společnosti, jako odborník v oblasti dopravy. Šířit prevenci, bezpečnost, a tím eliminovat ztráty na životech, těžké újmě na zdraví, a vysokých hmotných škodách. Přinášet nové trendy a technologie, které zvýší bezpečnost silničního provozu, umožní další rozvoj, a ty implementovat do našeho prostředí.

M.A.C.R. je dobrovolnou otevřenou organizací, a členem se může stát jak individuální motocyklista, tak celý klub nebo jen občan ČR. Počet současných členů je v tisících u fyzických osob u právnických cca desítka klubů. Problém nám však činí tato čísla, což vyžaduje na správu finanční prostředky a také v Evropských orgánech se podle toho vypočítává členský příspěvek.

Jsme špičkou v oboru u nás, mezi lídry patříme i v zahraničí. Jsme členy Evropské charty bezpečnosti silničního provozu, vítěz Evropské prestižní ceny Prix de la Sécurity Routiéer, pozorovateli Federace Evropských Motocyklových Asociací. Na kontě máme řadu jedinečných projektů, národních strategií, road show, prezentací po celé ČR i v zahraničí, účastníme se televizních, internetových a rozhlasových debat. Jsme potvrzenými partnery státní správy, a především MDCR a MVCR za oblast motocyklismu v ČR, což nám bylo opětovně potvrzeno.

Počet registrovaných motocyklů s SPZ v České republice se pohybuje okolo čísla 1 000 000 kusů.